سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانشمندان، امنای امّت من هستند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
آواز ققنوس

???سال پیش از میلاد در چین باستان شاهزاده ای تصمیم به ازدواج گرفت . با مرد خردمندی مشورت کرد و تصمیم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت کند تا دختری سزاوار را انتخاب کند.

وقتی خدمتکار پیر قصر ماجرا را شنید , بشدت غمگین شد چون دختر او مخفیانه عاشق شاهزاده بود . دخترش گفت او هم به آن مهمانی خواهد رفت . مادر گفت : تو شانسی نداری , نه ثروتمندی و نه خیلی زیبا . دختر جواب داد : می دانم هرگز مرا انتخاب نمی کند , اما فرصتی است که دست کم یک بار او را از نزدیک ببیند .
روز موعود فرا رسید و شاهزاده به دختران گفت : به هر یک از شما دانه ای می دهم , کسی که بتواند در عرض 6 ماه زیباترین گل را برای من بیاورد , ملک? آیند? چین میشود . دختر پیرزن هم دانه را گرفت و در گلدانی کاشت .
سه ماه گذشت و هیچ گلی سبز نشد . دختر با باغبانان بسیاری صحبت کرد و راه گلکاری را به او آموختند . اما بی نتیجه بود , گلی نروئید .
روز ملاقات فرا رسید . دختر با گلدان خالی اش منتظر ماند و دیگر دختران هر کدام گل بسیار زیبائی به رنگها و شکلهای مختلف در گلدان های خود داشتند .
لحظ? موعود فرا رسید . شاهزاده هر کدام از گلدان ها را با دقت بررسی کرد و در پایان اعلام کرد که دختر خدمتکار , همسر آیند? او خواهد بود.
همه اعتراض کردند که شاهزاده کسی را انتخاب کرده که در گلدانش هیچ گلی سبز نشده است . شاهزاده توضیح داد : این دختر تنها کسی است که گلی را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسری امپراتور می کند و آن گل صداقت می باشد . هم? دانه هائی که به شما داده بودم , عقیم بودند . امکان نداشت گلی از آنها سبز شود.
 • کلمات کلیدی :
 • محمد نوروزی ::: دوشنبه 85/7/24::: ساعت 4:55 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 41
  بازدید دیروز: 48
  کل بازدید :80772

  >> درباره خودم <<
  آواز ققنوس
  محمد نوروزی
  می روم دل مردگی ها را ز سر بیرون کنم گر فلک با من نسازد چرخ را وارون کنم بر کلام نا هماهنگ جدایی خط کشم بر سرود آفرینش نغمه ای موزون کنم

  >>دسته بندی یادداشت ها<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  آواز ققنوس

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<